Приклад інтеграції: QuintaDB + Google Calendar + Telegram
У даній статті ми розглянемо приклад, як налаштувати повідомлення для Telegram каналу з Календаря Google, за допомогою інтеграції QuintaDB і Make.
1. Відкрийте сторінку "Розробникам".
Створіть API ключ для підключення до QuintaDB з Make.
2. Створіть додаток і Форму для створення таблиці заходів такого вигляду:
3. Створіть канал в Telegram для майбутнього бота.
4. Створіть бота, через офіційний канал створення ботів @BotFather та збережіть токен вашого бота.
5. Додайте створеного бота у створений канал з правами доступу до повідомлень.
6. За допомогою пошуку в телеграм, відкрийте канал @get_id_bot для отримання айді вашого чату, який знадобиться в майбутньому для Make.
Досить буде переслати будь-яке повідомлення з вашого каналу і бот покаже вам необхідний для підключення Chat ID.
7. Перейдіть на сервіс Інтегромат і створіть перший сценарій. Отримати доступ до додатку QuintaDB на сервісі Make можна за цим посиланням.
8. Створіть перший вузол сценарію і налаштуйте "webhook" з QuintaDB для отримання записів "Watch records". Введіть створений API ключ з п.1 та виберіть домен (com, ru, com.ua).
9. Додайте зв'язок з Календарем Google. Для підключення до календаря вам буде потрібно авторизуватися у вашому гугл обліковому записі.
10. Налаштуйте необхідні поля: Назву заходу, Дати початку і закінчення заходу, а також нагадування про захід (наприклад попап повідомлення за годину до початку).
Не забудьте налаштувати кінцеву дату заходу. Ви можете використовувати функції Інтегромату для додавання часу до вашої дати:
11. Додайте Telegram бот. Вкажіть в налаштуваннях з'єднання ваш "токен", який ви отримали при реєстрації бота (див. п.4) і Chat ID, отриманий у бота @get_id_bot (див. п.6).
12. Сценарій готовий, залишається його включити і протестувати. Щоб запустити сценарій натисніть "Run once" в нижньому кутку ліворуч:
13. Перейдіть на сервіс QuintaDB і додайте новий запис:
14. Перевірте ваш Календар Google і канал в Telegram:
Готово! Тепер можна запускати сценарій і отримувати повідомлення через бота на ваш Telegram канал і одразу ж заносити заходи у Календар Google.