Увійти

Увійти

 

Динамічні веб-форми

Динамічні веб-форми

 

З цієї статті ви дізнаєтеся про такий цікавий і потрібний функціонал як Динамічні форми, за допомогою яких ви зможете завдавати певні правила для полів, тобто показувати або приховувати поля в залежності від введених користувачем даних.

Для того, щоб використовувати даний функціонал, необхідно мати на формі як мінімум два поля і у браузері повинен бути включений JavaScript.


Створити динамічну форму дуже просто. Для об'єкта (поле на формі) треба вказати умову і завдати необхідне значення. При виконанні умови можна сховати або показати поле на формі. Відмітимо, що правила для форм QuinaDB можна встановлювати для кожного з типів полів.

Ця опція дозволить значно підвищити функціональність будь-якої форми, зробить її більш зручною у використанні.

В якості прикладу пропонуємо розглянути форму планування робiт, у якій залежно від того чи введений вiдповiдальний з'являється/приховується поле "Статус".

Покрокова інструкція


Отже, заходимо в меню Форми і додаємо на форму поля. У нашому прикладі для поля "Марка авто" створимо правило, згідно якого в момент вибору користувачем відповідної марки, на формі з'явиться поле з моделями даної марки автомобіля.

Щоб створити правило, тиснемо на кнопку "Правила".

 Обираємо об'єкт (поле на формі, для якого буде створюватися правило), задаємо умову і вказуємо значення. Потім необхідно визначитися з тим, яке поле показати або приховати у разі виконання заданої умови.

У нашому примерi ми додали наступну умову: "Якщо /вiдповiдальний/ не порожньо, тодi показати /статус/".

 Для різних типів полів існує свій набір умов:
• Тип поля Рядок тексту, багаторядковий текст - умови можуть бути такими: містить, не містить, порожньо, не порожньо, починається з, закінчується на, на подобі, складається з, не перебуває з.
• Тип поля Дата - умови можуть бути такими: містить, не містить, порожньо, не порожньо, до, після.
• Тип поля Числове поле - умови можуть бути такими: містить, не містить, порожньо, не порожньо, менше ніж, більше ніж, менше або дорівнює, більше або дорівнює.

 

 Ознайомившись зі створеною динамічною формою, можна побачити, що пiсля введення у поле /вiдповiдальний/ значення, на веб-формі з'являється поле "Статус".

 

 

Сподіваємося, що описаний вище функціонал допоможе у створенні веб-форм і зробить сервіс QuinaDB більш зручним у використанні.


Будь ласка, увійдіть в QuintaDB, щоб мати можливість залишати коментарі
Поділитись обговоренням в соціальних мережах: