Увійти

Увійти

 

Ролі в базі даних - спільна робота над БД

Ролі в базі даних - спільна робота над БД

 

Ми раді запропонувати вам один з найважливіших модулів онлайн сервісу QuinaDB - Команда. За допомогою даної функціональності друзі, колеги зможуть разом працювати над спільною базою даних. При цьому власник БД зможе впроваджувати різні види доступу до інформації, виділивши окремі ролі кожному з користувачів.

 

Читайте тут як запросити в команду користувача для роботи тільки над певними записами бази даних.

 

Покрокова інструкція

Ролі в БД

Лише читання

Читання і запис

 Читання, запис і конструювання

Адміністратор

 

Як саме можна запросити нових користувачів в систему QuinaDB і надати кожному з них окремі ролі ми розкажемо на нашому прикладі.

 


Отже, спочатку створюємо новий проект, в якому буде одна форма "База клієнтів".Додаємо на форму поля: "Ім'я", "E-mail", "Телефон", а потім декілька записів.

 

Создание командной базы данныхДля того щоб запросити в команду знайомого або колегу, заходимо в меню Команда.

 Вам необхідно знати тільки E-mail тієї людини, спільно з якою ви хочете розробляти базу даних. Ви можете запрошувати по одній людині в команду або відразу декількох. Введіть потрібну електронну адресу, виберіть рівень доступу для даного користувача і натисніть на кнопку Запросити. На вказані E-mail будуть вислані листи із запрошенням в команду. Якщо новий член команди ще не зареєстрований на сайті QuinaDB, то йому буде вислане активаційне посилання.

Для того щоб запросити користувача для роботи відразу з усіма вашими веб-формами і базами даних відзначте опцію "Запросити у всі мої форми".

 Тепер у вашому проекті є два користувача. Перший - власник бази даних, наділений правами адміністратора, другий (власне якого ви запросили) - з правами тільки читання.

 

Команда пользователейВи, як власник і адміністратор бази даних, в будь-який момент можете змінити рівень доступу будь-якого члена команди. Доступні наступні ролі:
Лише читання
Читання і запис
Читання, запис і конструювання
Адміністратор

 Як тільки користувач буде доданий в команду, в меню Мої проекти з'явиться розділ Командні проекти.

 Права Лише читання: командний користувач зможе тільки переглядати записи в базі даних і експортувати їх в Excel-файл. Це мінімально можливий рівень доступу.Права Читання і запис: користувач з такими правами зможе не тільки переглядати записи в таблиці, а й редагувати їх, додавати нові. Також доступна функція "Імпорт з Excel".Права Читання, запис і конструювання: користувач з такими правами зможе редагувати зовнішній вигляд форми (дизайн) і вбудувати веб-форму в сайт, змінити функціональність (задавати правила і т.д.). Також дозволено створення нових форм (доступні тільки користувачу, який їх створив).Права Адміністратор - найвищий рівень доступу. Адміністратор проекту зможе додавати, видаляти користувачів, змінювати їх права.

 

Як запросити користувача для роботи зi звітом

 

У разі необхідностi, щоб користувачі з різними командними правами мали доступ тільки до певних записів бази даних, вам доведеться створити звiт.

 

Наприклад, є база даних клiєнтiв. За кожним клiєнтом закрiплений певний менеджер, тобто співробітнику фірми повинні бути доступні не всі записи БД, а тільки вибрані (відповідно до якогось критерію).

 

В даному випадку адміністратору бази даних необхідно створити звiт (таблицю з вибраними записами). Більш детальну інформацію про створення звiтів ви можете знайти в статті Як створити звiт в онлайн базі даних QuinaDB. Після створення звiту, для роботи з записами можна запросити користувача (менеджера фірми) та визначити його права.

 

Відкриваємо щойно створений звіт (виберіть його у меню Звiти). Для запрошення до роботи нових командних користувачів, тиснемо на кнопку Команда.

 

Для того, щоб запросити користувача в команду, необхідно знати лише його E-mail. Отже, у відповідному вікні вводимо електронні адреси людей, які будуть працювати з даним звітом і одразу вказуємо права доступу (лише читання, читання і запис, читання запис і конструювання, адміністратор). Додавання в команду для роботи зi звiтом не вiдрiзняється вiд додавання для роботи з базою даних.

 

Для того щоб подивитися перелік всіх командних користувачів, які мають доступ до акаунту, і їх приналежність до конкретного проекту, необхідно зайти в особистий кабінет за посиланням "Акаунт" і натиснути посилання "Переглянути всіх користувачів".

 


Будь ласка, увійдіть в QuintaDB, щоб мати можливість залишати коментарі
Поділитись обговоренням в соціальних мережах: